На сьогоднішній день, зокрема, в умовах зростання тарифів на електроенергію, впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Відтак, серед населення наразі гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, в тому числі споживання електроенергії. При цьому, кожен починає задумуватися та цікавитися можливими способами її раціонального використання.

Як найчастіше, перша думка, яка виникає у людини, це те, що вона повинна повністю або частково відмовитися від звичних для неї щоденних благ заради економії. Однак тут одразу слід зауважити, що енергозбереження в жодному разі не передбачає відмову від суспільних благ чи обмеження власних потреб, а навпаки, воно спрямоване на раціональне використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Адже розумне і дбайливе користування електроенергією дозволяє без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів, знизити невиправдані витрати та водночас зменшити оплату за спожиту електроенергію.

З огляду на вищевикладене, ПАТ "Закарпаттяобленерго", для досягнення економії електроенергії, рекомендує споживачам дотримуватися у повсякденному житті наступних принципів:

* використовувати енергоощадні освітлювальні та побутові прилади;

* переходити на зонні прилади обліку електричної енергії;

* замінити вікна та встановити теплозберігаючу плівку;

* встановити на стіні за батареями тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення;

* встановлювати електричні обігрівачі;

* ущільнювати та утепляти дахи, підлоги, вікна, двері;

* закрити шви і щілини у стінах;

*використовувати відновлювальні та альтернативні джерела енергії (брикети, геоколектори, теплові насоси тощо).

Крім того, економити електричну енергію можна якщо дотримуватися простих повсякденних правил. Ці правила не складні, але слід пам'ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування. Відтак, акцентуємо увагу на деяких із них.

1. Використання енергозберігаючих ламп
Одним із способів економії електроенергії є проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років.

2. При користуванні будь-якою побутовою технікою слід дотримуватися її інструкції.
Наприклад, якщо поставити холодильник поряд з плитою або опалювальною системою, витрати електроенергії зростуть у кілька разів, оскільки приладу доведеться працювати в посиленому режимі для підтримки необхідної температури. Те ж саме стосується і моментів, коли, наприклад, поставити в холодильник гарячу їжу. Крім того, не слід забувати про його вчасне розморожування, оскільки через наявність криги на стінках морозильної камери споживання електроенергії зростає на 15-20%.

3. Йдучи з приміщення, слід вимикати світло
Мабуть, це правило є найпростішим способом економії електроенергії. Також позитивного ефекту можна досягнути шляхом обладнання світильників сенсорами руху - це дозволяє використовувати їх лише за призначенням. Датчики руху дають можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під'їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку - біля дверей та на подвір'ї.

4. Необхідність періодичного протирання лампочок
Замислюючись над тим, як економити електрику в квартирі, мало хто згадує про необхідність протирати лампочки. Варто знати, що пил може "з'їдати" до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про плафони.

5. Акцентувати увагу на придбанні побутових приладів класу "А"
Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. Причому різниця іноді може становити до п'ятдесяти відсотків. Крім того, існують прилади класу А + і А + +. Відповідно, їх енергозберігаючі здібності ще вище.

6. Використання пральної і посудомийної машин тільки при повному їх завантаженні. В той же час слід наголосити, що не слід перевищувати норми максимального завантаження білизни.
Слід уникати і неповного завантаження машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку складуть 10-15 %.

7. Правильне використання електрочайника.
Він споживає від 2 до 3 кВт.год, тому кип'ятити слід стільки води, скільки потрібно в конкретний момент. Не менш важливим є своєчасне видаляння накипу з чайнику, який з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

8. Заміна старої проводки.
Іноді підвищене споживання електроенергії виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку важливим є її заміна, але не тільки для заощадження, але й для підвищення пожежної безпеки приміщення.

9. Не слід залишати електроприлади в режимі "очікування"
Телевізори, комп'ютери, музичні центри активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію. Так само дуже часто люди думають про те, що вимкнувши прилад основною кнопкою, припиняється і споживання ним електроенергії. Насправді це не завжди так, і тому більш ефективним рішенням є вимкнення приладу з мережі взагалі.


ПрАТ "Закарпаттяобленерго" 89412, Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с.Оноківці, вул. Головна, 57
e-mail: kanc@uz.energy.gov.ua

Сайт teplo.gov.ua "www.teplo.gov.ua"

https://pay.zakarpat.energy Товариство пропонує своїм побутовим споживачам нову послугу, для користування якою потрібно лише, мати доступ до мережі Інтернет та платіжну картку. Читати далі...База відпочинку «Енергетик» пропонує недорогий відпочинок у будь-який період. Читати далі...


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "mpe.kmu.gov.ua"


Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "www.nerc.gov.ua"Головна сторінка  |  Історія товариства  |  Керівництво  |  Оголошення  |  Прийом громадян  |  Наші реквізити

@ 2002-2013
Сайт розроблено службою ІТ ПрАТ "Закарпаттяобленерго"