Диференційований прилад обліку (двозонний/тризонний прилад обліку) - що це таке? - це сучасний лічильник, який дозволяє вести облік спожитої електричної енергії окремо за кожним вказаним періодом часу (зоною доби). Даний лічильник дозволяє споживачу оплачувати вартість спожитої електричної енергії за різними тарифами в залежності від періоду часу, коли була спожита електроенергія (вночі - дешевше, вдень - звичайним тарифом, в пік - дорожче (при тризонному обліку)).

Багатотарифний лічильник рахує електроенергію не просто по кількості спожитих кВт*годин, а "вміє" запам'ятовувати скільки електроенергії було спожито у відповідний час доби.

При встановленні двозонного приладу обліку, споживання електричної енергії ділиться на два періоди: вдень, з 7 до 23-ї години, споживач сплачує за електроенергію за повним тарифом. А у нічний час доби з 1 квітня 2015 року застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто споживач буде отримувати 50 % знижку.

При встановленні тризонного приладу обліку споживання електричної енергії ділиться на три періоди. У години масового споживання, з 8-ї до 11-ї та з 20 до 22-ї. електроенергія коштує на 50% дорожче від звичайного тарифу. Вночі з 23-ї години до 7-ї години ранку споживач отримує 60 % знижки від повного тарифу (застосовується коефіцієнт 0,4). В інший час, з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї, з 22-ї до 23-ї повний тариф.

Зонний облік буде вигідним, якщо більшість електроприладів споживач буде використовувати вночі або перенесе на нічний час роботу електроприладів великої потужності - бойлер, електроопалення, системи підігріву підлоги, кондиціонер, пральну машину, посудомийну машину тощо.

Окрім того, слід вживати істотних заходів з економії електроенергії: вимикати прилади обліку, виходячи з дому, не залишати їх в режимі очікування, замінювати лампи на енергозберігаючі, купуючи техніку обирати ту, яка має найменше споживання електроенергії. Усе це, в комплексі із переходом на диференційований облік електроенергії, дозволить суттєво зекономити кошти з сімейного бюджету.

Як перейти на двозонний/тризонний облік споживання електричної енергії?

Який багатотарифний лічильник краще обрати?


ПрАТ "Закарпаттяобленерго" 89412, Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с.Оноківці, вул. Головна, 57
e-mail: kanc@uz.energy.gov.ua

Сайт teplo.gov.ua "www.teplo.gov.ua"

https://pay.zakarpat.energy Товариство пропонує своїм побутовим споживачам нову послугу, для користування якою потрібно лише, мати доступ до мережі Інтернет та платіжну картку. Читати далі...База відпочинку «Енергетик» пропонує недорогий відпочинок у будь-який період. Читати далі...


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "mpe.kmu.gov.ua"


Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "www.nerc.gov.ua"Головна сторінка  |  Історія товариства  |  Керівництво  |  Оголошення  |  Прийом громадян  |  Наші реквізити

@ 2002-2013
Сайт розроблено службою ІТ ПрАТ "Закарпаттяобленерго"