Електроенергія - це самий зручний вид енергії, який широко застосовується у виробництві та побуті. Виробництво, передача та споживання електроенергії являє собою складний процес, пов'язаний у єдиному часі, в якому одночасно приймають участь усі суб'єкти: від видобутку палива до споживача електроенергії. Від поведінки кожного учасника цього процесу залежить режим та стійкість роботи об'єднаної електроенергетичної системи України та надійність електропостачання споживачів.

В електричних мережах виникають пошкодження ліній електропередач і трансформаторних підстанцій. Причиною є не лише несприятливі погодні умови, а також технічний стан обладнання та різке збільшення навантажень на електромережу. Одночасне включення потужних побутових електричних приладів (автоматичні пральні машини, водонагрівачі, праски, мікрохвильові печі, електрочайники та інші) призводить до перевантаження розподільчої електромережі будинку. Якщо кожен із споживачів електроенергії не буде одночасно користуватися кількома потужними електричними приладами, то таких ситуацій можна уникнути. Цим прикладом демонструється вплив на стійкість роботи електромережі споживачів найменшої потужності. Вплив режиму споживання електроенергії підприємств та організацій, які використовують у своїй роботі електричне обладнання більшої потужності на роботу енергосистеми більший та на вищому рівні.

На початку листопада місяця поточного року та, особливо, протягом грудня виник дефіцит палива та гідроресурсів, що наразі призвело до загрози порушення балансу в об`єднаній енергетичній системі України.

ДП "НЕК "Укренерго" інформує про те, що дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії утворився внаслідок аварійних ремонтів 27 потужних енергогенеруючих одиниць на електростанціях генеруючих компаній, які не входять до складу НЕК "Укренерго", низьких запасів вугілля на складах теплоелектростанцій, а також через недостатність гідроресурсів на ГЕС.

Відомо, що вказана ситуація вже позначилася на багатьох областях нашої держави обмеженням електропостачання. У зв'язку з цим, задля забезпечення надійної роботи в умовах дефіциту баланса між споживанням і виробництвом електроенергії, інспекція Держенергонагляду в Закарпатській області наполегливо просить як суб'єктів господарювання, так і споживачів побутового сектору, із зрозумінням поставитися до важливості даної проблеми та економно й раціонально використовувати електричну енергію. За таких умов слід обмежувати одночасне використання потужних електроприладів у години пікових навантажень: ранком з 08:00 до 11:00 години та увечері з 16:30 до 22:00 години.

Загалом, на сьогодні по Закарпатській області доведений ліміт потужності складає 397 МВт. Однак, слід наголосити на тому, що у вечірні години пікові навантаження можуть перевищувати вказаний ліміт на 40 МВт, що свідчить про необхідність здійснення споживачами належного контролю за своїм споживанням електроенергії та його обмеженням.

Наприклад, якщо б кожна сім'я у Закарпатській області доклала зусиль та обмежила свою споживану потужність бодай на 1 кВт у пікові години, а також відмовилася б від використання у ці години потужних електроприладів (наприклад, таких, як електрочайник із потужністю 2 кВт, бойлер - 2 кВт, праска - 1,5 кВт, або ж пральна машина з потужністю 2 кВт, тощо), це був би важливий внесок у зниження навантаження. Крім того, від раптового вмикання і вимикання світла протягом дня, часто виходить із ладу побутова техніка.

Інспекцією Держенергонагляду в Закарпатській області проводиться контроль за дотриманням електропостачальною організацією доведених граничних рівнів споживання електричної енергії та потужності в години ранкового та вечірнього максимумів енергосистеми. Організовано чергування керівників інспекції для контролю проходження вечірнього максимуму навантаження. 5 найбільш енергоємних споживачів області знаходяться на щодобовому контролі.

Зважаючи на викладене, інспекція Держенергонагляду звертається до споживачів із проханням з максимальним розумінням поставитися до цієї ситуації та надалі так само вживати заходи, спрямовані на зменшення навантаження енергосистеми. Крім того, таке обмеження дозволило б говорити про можливість не застосування "графіків аварійних відключень".


ПрАТ "Закарпаттяобленерго" 89412, Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с.Оноківці, вул. Головна, 57
e-mail: kanc@uz.energy.gov.ua

Сайт teplo.gov.ua "www.teplo.gov.ua"

https://pay.zakarpat.energy Товариство пропонує своїм побутовим споживачам нову послугу, для користування якою потрібно лише, мати доступ до мережі Інтернет та платіжну картку. Читати далі...База відпочинку «Енергетик» пропонує недорогий відпочинок у будь-який період. Читати далі...


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "mpe.kmu.gov.ua"


Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "www.nerc.gov.ua"Головна сторінка  |  Історія товариства  |  Керівництво  |  Оголошення  |  Прийом громадян  |  Наші реквізити

@ 2002-2013
Сайт розроблено службою ІТ ПрАТ "Закарпаттяобленерго"